Z książką przez życie

Wpis

czwartek, 01 marca 2018

#24. „Czarownice z Salem Falls” – refleksje

Do sennego miasteczka Salem Falls w Nowej Anglii przybywa przystojny Jack St. Bride. Kiedyś był nauczycielem w prywatnej szkole dla dziewcząt, ale jego życie legło w gruzach z powodu zakochanej w nim uczennicy.

W Salem Falls zatrudnia się jako pomywacz w restauracji należącej do Addie Peabody. Wkrótce między  właścicielką, a Jackiem rodzi się uczucie. Wydawać by się mogło, że nic nie zdoła zagłuszyć tej sielankowej atmosfery i spokoju tych dwojga. Życie jednak bywa bardzo przewrotne.

W miasteczku mieszkają cztery nastolatki, które obierają sobie Jacka za cel. Bardzo szybko zamieniają życie byłego nauczyciela i jego ukochanej w piekło. Chłopak zostaje posądzony o gwałt.

Addie oczywiście nie może w to uwierzyć. Jak to się stało, że taki spokojny i ułożony mężczyzna mógł dopuścić się tak haniebnego czynu. Kobieta nie jest w ogóle świadoma, że zanim Jack zatrudnił się u niej jako pomywać, także siedział w więzieniu za przestępstwo na tle seksualnym. Czy „przybysz” odsłoni tajemnice swojej przyszłości przed właścicielką restauracji?

W powieści mamy ukazanych wiele wątków magicznych, ale w żadnym wypadku nie jest ona ani powieścią fantasy ani horrorem. To opowieść o walce o własną godność, dobre imię, o walce z uprzedzeniami.

Książka liczy prawie pięćset stron. Czasami wydaje się nudna, bo opisy są dokładne i długie, ale uważam, że mimo wszystko warto ją przeczytać.

Autorka stworzyła galerię ciekawych i nietuzinkowych postaci, z których każda wnosi coś interesującego w akcję.

 

Fabuła książki „Czarownice z Salem Falls” nie trąci banałem. Wprost przeciwnie. Picoult powoli rozwija akcję, cały czas trzymając w napięciu, niekiedy stosując element zaskoczenia.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
magou
Czas publikacji:
czwartek, 01 marca 2018 18:27

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

  • Literatura polska

  • Literatura zagraniczna

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa