Z książką przez życie

Wpis

sobota, 20 października 2018

#46. Todd Burpo „Niebo istnieje…Naprawdę!”

Świat próbuje nam wmówić, że życie kończy się wraz ze śmiercią, ale wierzę, że po przekroczeniu progu śmierci istnieje inna rzeczywistość. Nowe życie, ale w innym wymiarze. Ta książka pozwoliła mi odkryć tę prawdę na nowo, jest głęboko poruszająca, autentyczna i prawdziwa. Odsłania to, co niewidoczne dla oczu (…). Taką rekomendację wystawiła książce „Niebo istnieje…Naprawdę!” aktorka – Ewa Błaszczyk. I nie można się z tą opinią nie zgodzić.

To historia czteroletniego synka pastora z miasteczka w Nebrasce. Chłopiec podczas niezwykle skomplikowanej operacji pozostawia swoje ciało na stole operacyjnym, a jego dusza odwiedza niebo. Brzmi to wszystko nieprawdopodobie dla czytelników, ale także a może nawet przede wszystkim dla rodziców chłopca. Malec jednak uparcie trzyma się swojej wersji i opowiada szczegółowo, jak było w niebie.

Colton opowiada o tym jak spotkał swoją nienarodzoną siostrę i pradziadka, który zmarł trzydzieści lat przed jego narodzinami. Opowiada fakty, których w żaden sposób nie mógł poznać. Oprócz tego relacjonuje precyzyjnie, jak wygląda „tron” Boga czy chociażby opisuje wygląd aniołów.

Jeśli myślicie, że ta opowieść jest pełna patosu, nadęcia i sztuczności, to chcę powiedzieć, że nie macie racji i wyciągacie zbyt pochopne wnioski. Wyżej wymienionych cech tutaj nie znajdziecie.

Historia Coltona Burpo jest napisana prostym, zwięzłym językiem. Czas spędzony z książką nie jest stracony. Ta opowieść daje mocno do myślenia i, jak pisze Ewa Błaszczyk, zmienia zupełnie sposób myślenia o wieczności.

Komu poleciłabym tę pozycję? Wszystkim! Nie jest ważne,  czy jesteście wierzący czy nie. To bardzo mądra książka, wobec której nie powinniśmy przejść obojętnie.

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
magou
Czas publikacji:
sobota, 20 października 2018 11:58

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość Zołza z kitką napisał(a) z *.play-internet.pl komentarz datowany na 2018/10/20 17:32:42:

  Ja wierzę w życie po śmierci - ale to pewnie dlatego, że wierzę w Boga. Tak samo wierzę w piekło - chociaż czasami mam wrażenie, że największe piekło ludzie stwarzają sobie sami...

 • Gość Gerard Chędożycki napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2018/10/20 22:40:28:

  Wiadomo, że życie po śmierci istnieje. Inaczej nie byłoby duchów. A czyja to sprawka... to już nie mam pojęcia.

 • Gość Bea napisał(a) z *.play-internet.pl komentarz datowany na 2018/10/21 10:24:33:

  Czytałam i faktycznie książka jest lekka i nie przeładowana żadnymi wierzeniami - w zasadzie dość czysta relacja dziecka, patrzącego na wszystko ze swojej własnej, dziecięcej perspektywy :)

 • Gość napisał(a) z 78.9.139.* komentarz datowany na 2018/10/21 11:10:02:

  W tej rekomendacji jest zasadniczy błąd - w przypadku takich historii nie można mówić o żadnej prawdzie, a co najwyżej o przypuszczeniach ;)
  O książce słyszałam, ale chyba wolę obejrzeć film, niż ją przeczytać. Nie do końca są to moje klimaty i wątpię, żebym znalazła w niej coś dla siebie.
  Pozdrawiam :>

 • Gość inga napisał(a) z *.ipv4.supernova.orange.pl komentarz datowany na 2018/10/21 12:56:17:

  Oglądałam wiele takich filmów, książki nie miałam okazji przeczytać żadnej, ale może sięgnę po tą bo zawsze lubiłam ten temat

 • Gość Anka Ania napisał(a) z *.dynamic.mm.pl komentarz datowany na 2018/10/21 15:59:14:

  Oglądałam film i bardzo mi się podobał :-)

 • Gość kasia napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2018/10/21 20:11:39:

  Ciezko by bylo zyc bez wiary ze jednak jest tam cos wiecej....

 • bookendorfina napisał(a) komentarz datowany na 2018/10/30 05:06:36:

  Już dawno pogodziłam się z tym, że obecne życia to moje jedyne, dlatego staram się przeżyć je jak najlepiej. :)

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Literatura polska

 • Literatura zagraniczna

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa