Z książką przez życie

Wpis

sobota, 17 listopada 2018

#57. „Kuźnia na Rozdrożu” – moje refleksje

Gdy tylko zauważyłam w bibliotece tytuł „Kuźnia na Rozdrożu” miałam już określone wyobrażenie na temat tej książki. Gdy przeczytałam na okładce, że bohaterką będzie dziennikarką, bardzo się ucieszyłam gdyż lubię książki o dziennikarzach. Niestety, mocno zawiodłam się na tej książce i…znudziłam.

To opowieść o dziennikarce Adeli, która jest totalnie znudzona swoim dotychczasowym życiem. Po wielu latach małżeństwa dochodzi do wniosku, że popełniła błąd wychodząc za mąż za Mariana. No cóż…zdarza się.

Jednak gdy bliżej poznałam bohaterkę stwierdziłam, że osobą, która najbardziej powinna chcieć się rozwieść powinien być właśnie Marian.

Jego żona to zwykła pierdoła i mamla. Nie potrafi cieszyć się z tego, że ma sielankowe życie, niczego jej nie brakuje bo mąż zarabia świetnie. Dla Adeli to za mało. Ona stale wybrzydza. Śni na jawie o cudownym mężu, który będzie spełniał jej wszystkie wybujałe zachcianki.

Bohaterka, chyba dla zabicia czasu, spotyka się z wróżką, która wciska jej farmazony i gada, to, co akurat tamta chce usłyszeć. Parzy ziółka, po których ciulowata Adela zaczyna nagle widzieć wszystko w rożowych kolorach, robi jej się błogo, tak jakby zażyła maryhę.

Książka jest przereklamowana zdecydowanie. Na okładce zapewniają czytelnika, że znajdzie w niej humor, magię, tymczasem znalazłam tylko magię, która obchodzi mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg lub problemy moich sąsiadów.

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
magou
Czas publikacji:
sobota, 17 listopada 2018 18:50

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • Gość Aga H. napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2018/11/18 13:50:00:

    Nie cierpię książek, gdzie główna bohaterka jest taka irytująca. Nie przekonuje mnie nawet to, że jest dziennikarką, mimo tego, że też lubię książki o dziennikarzach. Nawet nie mam ochoty po nią sięgać, dziękuję za ostrzeżenie, żeby nie marnować swojego czasu :)

  • Gość Anka Ania napisał(a) z *.dynamic.mm.pl komentarz datowany na 2018/11/18 13:55:40:

    Chyba w takim razie sobie odpuszczę :-)

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

  • Literatura polska

  • Literatura zagraniczna

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa