Z książką przez życie

Wpis

sobota, 24 listopada 2018

#60. Recenzja książki „Ono” Doroty Terakowskiej

Czy ONO słyszy? A jeśli słyszy i przestraszy się tego wszystkiego i nie chce wyjść? Co jeśli usłyszy wszystkie przekleństwa, obelgi?

„Ono” to historia dziewiętnastoletniej Ewy. Do niedawna dziewczyna żyła marzeniami, miała swój świat. Była dziewczyną bez przyszłości, bez żadnych perspektyw. Jej życie bardziej przypominało egzystencję.

Dziewczyna marzy o lepszym świecie, o dobrej pracy. I wtedy „niejasne, wzięte z filmów wyobrażenia dziewczyny zderzają się z brutalną rzeczywistością”. W jednej chwili sięga gwiazd i zostaje wybrana na dziewczynę millenium. Tańczy, bije od niej seksapilem. Wszystkie oczy kierują się na nią…Tymczasem ona dostrzega trzech, z pozoru miłych chłopaków. Uśmiechają się do niej zalotnie.

Ewa naiwnie myśli, że chcą jej pomóc wyrwać się z małego miasteczka, w którym mieszka. A może nawet im się podobam? – myśli bohaterka. Nic z tego! Pudło!

Dziewiętnastolatka zostaje zgwałcona i …zachodzi w ciążę. Od tej pory jej świat zaczyna walić się. Co zrobić? Urodzić? Wychowywać samotnie czy szukać ojca dziecka? Na te pytania bohaterka próbuje znaleźć odpowiedź. Czy ją znajdzie? Jaka będzie jej decyzja? Przekonajcie się Państwo sami czytając książkę Doroty Terakowskiej pt: „Ono”.

To niezwykle wzruszająca opowieść o miłości, przyjaźni, wzajemnej akceptacji.

Jest to opowieść, która dostarcza nam wiele emocji. Napisana jest językiem zrozumiałym. Nie brakuje w niej ciekawych opisów stanów emocjonalnych, w których znajdują się bohaterowie.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania „Polacy nie gęsi, czyli czytajmy polską literaturę”.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
magou
Czas publikacji:
sobota, 24 listopada 2018 17:57

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

  • Literatura polska

  • Literatura zagraniczna

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa