Z książką przez życie

Wyzwania i akcje literackie

 • sobota, 23 grudnia 2017
  • Czytelnicy polecają książki - nowa akcja na moim blogu

    Wraz z otwarciem mojego nowego bloga, chciałabym zaproponować Wam udział w akcji czytelniczej, którą rozpoczęłam jeszcze na swojej starej stronie. Mam nadzieję, że podejmiecie wyzwanie i chętnie weźmiecie udział w tej bezterminowej akcji.

   Tak sobie siedząc ostatnio i rozmyślając nad nowymi celami i przedsięwzięciami wpadłam na (wydaje mi się) genialny pomysł zapoczątkowania nowej akcji na blogu Kuferek Literacki. Takiej nietypowej, bo nie ograniczonej żadnymi ramami czasowymi „od – do”. Każdy będzie mógł zabrać w niej głos jak często będzie uważał za słuszne lub jak jego pomysłowość mu na to pozwoli.

   Akcję nazwałam „Czytelnicy polecają…”. Już sama nazwa tego przedsięwzięcia mówi, że czytelnicy mojego bloga będą polecać…oczywiście książki.

   Wiadomo, książki są świetnym sposobem na oderwanie się od szarej rzeczywistości, doskonałą formą relaksu, niekiedy nawet pełnią rolę terapeutyczną, potrafią nas rozśmieszyć, wzruszyć, sprawić, że przystaniemy na chwile i zastanowimy się nad sobą, swoim życiem czy tez nad wieloma nurtującymi nas aspektami.

   Literatura potrafi być genialnym drogowskazem jak pięknie i mądrze żyć, jak wycisnąć z życia, to co najlepsze. Często dzięki książkom nasze życie zupełnie się przewartościowuje, staje się lepsze, bardziej sensowne.

   Z pewnością każdy z Was choć raz w życiu natrafił na taką książkę, która właśnie w jakiś sposób Was odmieniła, zmusiła do refleksji, wprawiła w pozytywny nastrój, zmieniła tok Waszego myślenia.

   Dlatego wychodzę do Was z propozycją, abyście podzielili się z innymi Czytelnikami mojego bloga taką literaturą.

   Żeby wszystko szło sprawnie, nie było bałaganu, a przede wszystkim żeby zadna wartościowa pozycja literacka nie umknęła nikomu w gąszczu informacji, jakimi Was tu częstuję, proponuję aby każda osoba, która chce wziąć udział w naszej akcji opisała krócej bądź dłużej, w formie recenzji bądź refleksji (wybór należy do Was) książkę, która Was zafascynowała, zaciekawiła, zmieniła Wasze spojrzenie na życie, na ludzi. Słowem – streśćcie, napiszcie recenzję albo refleksje po lekturze książki, którą z czystym sumieniem polecilibyście innym.

   To, co napiszecie przyślijcie do mnie na adres czytamwiecjestem5@gazeta.pl, pamiętajcie aby podpisać się pod napisaną recenzją Waszym imieniem i nazwiskiem albo nickiem.

   Taki wysłany na mój e-mail tekst i podpisany, ja opublikuję na tym blogu. Jak przyślecie, tak opublikuję.

   Pamiętajcie tylko, aby uzasadnić dlaczego akurat tę książkę polecacie. Miejcie na uwadze to, że w zależności jak zrecenzujecie daną pozycję, co o niej napiszecie, Czytelnicy albo zdecydują się po nią sięgnąć albo nie. A jeśli książka jest naprawdę godna polecenia, to chyba jednak dobrze byłoby, żeby jak najwięcej osób ją przeczytało, prawda?

   Dodam jeszcze, że w akcji może wziąć udział każdy, bez znaczenia jest czy prowadzi on bloga czy też nie. Najważniejsze, by lubił czytać, potrafił w miarę zgrabnie formułować swoje myśli i uzasadnić swój wybór.

   I jeszcze jeden warunek: bardzo Was proszę, żebyście w temacie każdego przysłanego e-maila wpisywali „Czytelnicy polecają”. Jest to niezbędne, gdyż w przeciwnym razie mogę Waszego e-maila gdzieś zagubić wśród innych e-maili do mnie.

   Liczę na Waszą aktywność! Poinformujcie o naszej akcji innych, może oni też polecą Czytelnikom tego bloga jakieś wartościowe tytuły?

   Czekam zatem na e-maile od Was. Do dzieła!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   magou
   Czas publikacji:
   sobota, 23 grudnia 2017 14:18

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Literatura polska

 • Literatura zagraniczna

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa